آموزش های تخصصی و هومیوپاتی دکتر عادل حیدری نژاد

آموزش های تخصصی و هومیوپاتی دکتر عادل حیدری نژاد

دکتر عادل حیدری نژاد ,عضو آکادمی اطفال آمریکا و تنها هومیوپات اطفال رجیستر شده ایران

محل لوگو

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 103
  • بازدید دیروز : 229
  • بازدید کل : 27378

تب مالت , کودکان را نشانه گرفته است


تب مالت , کودکان را نشانه گرفته است

تب مالت: یک بیماری باکتریایی است. گروهی از باکتری‌های گرم منفی کوچک، غیرمتحرک، هوازی و فاقد هاگ به نام بروسلاها در انتقال این بیماری نقش دارند.بروسلاهای مولد تب مالت انواع گوناگونی دارند و می‌توانند براحتی گاو، خوک، بز، گوسفند و حتی سگ‌ها را آلوده کنند.


حیواناتی که به هر شکل به این بیماری مبتلا شوند، بشدت از شیرشان کاسته می‌شود یا در صورت بارداری جنین خود را از دست می‌دهند.

نازایی و عقیم شدن دام نیز از سایر عواقب این بیماری است. انسان‌ها به‌واسطه تماس مستقیم با حیوانات آلوده یا از طریق خوردن و آشامیدن محصولات غذایی تولیدی آنها می‌توانند به تب مالت مبتلا شوند. تنها راه پیشگیری از تب مالت در انسان‌ها کنترل بیماری در دام و پرهیز از مصرف مواد لبنی آلوده است.

مصرف مواد لبنی غیرپاستوریزه بدون تردید یکی از عمده‌ترین روش‌های انتقال این بیماری به بدن انسان محسوب می‌شود.پنیرهای گوسفندی و بستنی‌های محلی غیرپاستوریزه می‌توانند به آسانی تب مالت را به بدن انسان منتقل کنند.


این بیماری که در پسرها شایع‌تر از دختران است، گاهی دوره کمون طولانی نزدیک به چند ماه دارد. کبد، طحال و مغز استخوان از آسیب‌پذیرترین اندام‌های بدن نسبت به این بیماری است. علائم تب مالت شبیه آنفلوآنزاست و به همین دلیل گاهی از آن غفلت می‌شود.

تب، ضعف، کسالت و احساس بیقراری، کاهش وزن، خستگی، ناتوانی، یبوست، دردهای عضلانی و ماهیچه‌ای و ورم غدد لنفاوی از جمله شاخص‌ترین نشانه‌های این بیماری است.

احتمال انتقال تب مالت از شخص به شخص نادر است اما نزدیکان فرد باید حتما به پزشک مراجعه کنند چرا که احتمال دارد آنها نیز همان عامل بیماری‌زا را دریافت کرده باشند.

منبع

 

دوستان , برای این که سالم بمانید تنها دو روش بیشتر وجود ندارد :

اول : تمام ویروس ها ,قارچ ها ,میکروب ها ,انگل ها ,مواد سرطان زای موچود در هوا ,غذا ,آب و غیره را از بین ببرید. دوم این که ایمنی بدن خودتان را افزایش دهید . هر آدم عاقلی می داند که روش اول شدنی و امکان پذیر نیست پس فقط می ماند روش دوم .

برای این که بدانید راه حل چیست لطفا روی لینک زیر کلیک کنید:

 کودک تان را در برابر ابتلا به سرطان های شایع دوران کودکی بیمه کنید

 

 

  انتشار : ۱۷ بهمن ۱۳۹۷               تعداد بازدید : 56

برچسب های مهم

مراجعه حضوری : همت غرب -اتوبان شهید خرازی -بیمارستان فوق تخصصی تریتا -کلینیک کودکان

جمعه ها :اورژانس بیمارستان کودکان تهران - تقاطع خيابان ولي عصر و خيابان طالقاني - تلفن 66464425- 66464669 - 66464823

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما